نمایش فرمول در سلول ها و مخفی کردن فرمول به طور کامل در Excel 2013

اگر شما در حال کار در یک worksheet اکسل با تعداد زیادی از فرمول در آن هستید،ممکن است سخت به دنبال و پیگیری تمام فرمول های خود باشید . یک راه ساده نمایش فرمول در سلول علاوه بر نوار فرمول در اکسل وجود دارد.

این قابلیت همچنین وابستگی برای هر فرمول در سلول ( زمانی که انتخاب شده ) نشان می دهد، بنابراین شما می توانید داده ها را در هر محاسبه استفاده نماید. نمایش فرمول در سلول کمک می کند تا شما برای پیدا کردن سلول حاوی فرمول و به سرعت از طریق تمام فرمول های شما را خوانده و برای خطا چک کنید. شما همچنین می توانید صفحه گسترده با فرمول در سلول های چاپ برای کمک به کار خود را چک کنید .

برای نمایش فرمول در سلول های حاوی آنها، Ctrl + ` را فشار دهید. فرمول در هر صفحه نمایش همراه در تصویر بالا نشان داده شده است . سلول های درگیر در محاسبه در رنگ های که مطابقت دارند مراجع سلول در فرمول به شما کمک می کند که داده ها هم مرز است.

به تب FORMULAS رفته و show formulas را کلیک کنید.

02 clicking show formulas نمایش فرمول در سلول ها و مخفی کردن فرمول به طور کامل در Excel 2013فرمول های زیر را برای مخفی کردن انتخاب کنید.

03 selecting cells نمایش فرمول در سلول ها و مخفی کردن فرمول به طور کامل در Excel 2013به تب Home بروید وقسمت Format در منوی کشویی Format Cells را کلیک کنید.

04 selecting format cells نمایش فرمول در سلول ها و مخفی کردن فرمول به طور کامل در Excel 2013پنجره Format Cells باز می شود و برای مخفی کردن آن به تب Protection بروید و تیک Hidden بزنید و دکمه OKرا کلیک کنید.

05 selecting hidden نمایش فرمول در سلول ها و مخفی کردن فرمول به طور کامل در Excel 2013برای پایان دادن به مخفی کردن سلول شما باید از ورق محافظت کنید وFormat را کلیک کنید و در منوی کشویی Protect Sheet را کلیک کنید.

06 selecting protect sheet نمایش فرمول در سلول ها و مخفی کردن فرمول به طور کامل در Excel 2013پنجره Protect Sheet باز می شود و اگر می خواهید کاربران به فرمول ها دسترسی کند و می خواهید آن فرمول رمز گذاری کنید شما باید در قسمت Password to unprotect sheet رمز عبور را تعیین کنید و دکمه OK را کلیک کنید.

07 protect sheet dialog نمایش فرمول در سلول ها و مخفی کردن فرمول به طور کامل در Excel 2013رمز عبور را دوباره وارد کنید و دکمه OK را کلیک کنید.

08 confirm password dialog نمایش فرمول در سلول ها و مخفی کردن فرمول به طور کامل در Excel 2013زمانی که شما یک سلول حاوی فرمول را انتخاب کنید ، در نوار فرمول خالی است.

09 no formula showing نمایش فرمول در سلول ها و مخفی کردن فرمول به طور کامل در Excel 2013برای نشان دادن فرمول در نوار فرمول دیگر،قسمت Format در منوی کشویی Unprotect Sheet را کلیک کنید.

10 selecting unprotect sheet نمایش فرمول در سلول ها و مخفی کردن فرمول به طور کامل در Excel 2013پنجره Unprotect Sheet باز می شود و رمز عبور را وارد کنید.

11 unprotect sheet dialog نمایش فرمول در سلول ها و مخفی کردن فرمول به طور کامل در Excel 2013تمام فرمول در زمانی که سلول در کاربرگ انتخاب شده قابل مشاهده باشد.

منبع:howtogeek

درباره‌ رایموند

من رایموند هستم 21 ساله ساکن تهران-بومهن و مدیر سایت وایرناب هستم و علاقمند به تکنولوژی و برنامه نویسی و طراحی سایت هستم و انشالله در فرصت بعدی برنامه نویسی و طراحی وب سایت یاد خواهم گرفت...

۳ نظر

  1. محمد - رتبه : خواننده

    واقعا ممنونم کارم راه افتاد

  2. کریم - رتبه : خواننده

    باسلام
    مرسی از لطفتون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*