چگونه ویندوز ۱۰ را بر روی کامپیوترتان نصب کنید

چگونه ویندوز ۱۰ بر روی کامپیوترتان نصب کنید

o16 300x165 چگونه ویندوز ۱۰ را بر روی کامپیوترتان نصب کنید

1

آیا شما می خواهید ویندوز ۱۰ را بر روی کا مپیوترتان نصب کنید؟ هر چند نصب ویندوز نسخه ۱۰ مانند نسخه های قبلی ویندوز است اما دستورالعمل هایی را دارد که ما امروز در وایرناب به شما نحوه نصب ویندوز ۱۰ بر روی کامپیوترتان را آموزش می دهیم.  با ما همراه باشید.

اگر شما نمی توانید ویندوز ۱۰ را بر روی کامپیوترتان نصب کنید. برای نصب ویندوز ۱۰ از یک کامپیوتر دیگر و یا ماشین مجازی استفاده کنید.

مرحله ۱: برنامه Windows Insider program و Windows 10 ISO image را دانلود کنید.

مرحله ۲: اگر شما به طور منظم بر روی کامپیوتر ویندوز ۱۰ نصب می کنید، آن را بر روی دیسک های نوری رایت کنید و یا در درایو فلش USB قابل بوت آن را ایجاد کنید. در غیر این صورت، با استفاده از Windows 10 ISO image نرم افزار ماشین مجازی را انتخاب کنید.

مرحله ۳: نصب ویندوز معمولا با کلیک کردن دکمه Next است.

در اینجا برای شما عزیزان، همه مراحل نصب و راه اندازی ویندوز ۱۰ را اموزش می دهیم، هر چند شما به یاد داشته باشید که کلمه ” Next” راهی برای رفتن به مراحل بعدی نصب است.

هنگامی که برای اولین بار کامپیوتر بوت می شود، شما یک صفحه نمایش مانند تصویر زیر خواهید دید:

o22 300x194 چگونه ویندوز ۱۰ را بر روی کامپیوترتان نصب کنید

2

بدیهی است که شما باید گزینه  Next را کلیک کنید تا مراحل نصب شروع شود. در پنجره ی بعد Install now را کلیک کنید.

o32 300x170 چگونه ویندوز ۱۰ را بر روی کامپیوترتان نصب کنید

3

در این مرحله شما می توانید دو گزینه را انتخاب کنید، گزینه upgrade  برای به روز رسانی ویندوز و یا install a new custom install برای نصب سفارشی ویندوز جدید است. از آنجایی که ما در حال تست کردن نصب بر روی یک ماشین مجازی و یا بر روی یک کامپیوتر هستیم، شما باید گزینه سفارشی upgrade را انتخاب کنید.

o42 300x193 چگونه ویندوز ۱۰ را بر روی کامپیوترتان نصب کنید

4

در این مرحله  برای نصب ویندوز ۱۰ شما به حذف و یا پارتیشن بندی درایوها نیاز دارید، اما اگر شما با استفاده از یک ماشین مجازی ویندوز ۱۰ را نصب می کنید فقط می توانید روی Next کلیک کنید.

o52 300x216 چگونه ویندوز ۱۰ را بر روی کامپیوترتان نصب کنید

5

بعد از این مرحله نصب ویندوز ۱۰ آغاز می شود.

o63 300x213 چگونه ویندوز ۱۰ را بر روی کامپیوترتان نصب کنید

6

هنگامی که کامپیوتر دوباره ری بوت می شود، شما می توانید تنظیماتی مانند اینکه آیا به روز رسانی ویندوز را فعال کنید (این قابلیت امکان پذیر نیست چون به طور پیش فرض غیر فعال است). ما به شما پیشنهاد میکنم که در این مرحله  بر روی دکمه using express settings کلیک کنید.

o72 300x203 چگونه ویندوز ۱۰ را بر روی کامپیوترتان نصب کنید

7

در این مرحله شما می توانید با حساب مایکروسافت خودتان لاگین کنید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که از حساب مایکروسافت خود استفاده کنید چرا که در غیر این صورت نمی توانید نیمی از ویژگی های جدید از لینوکس یا بر چسبی از ویندوز ۷ استفاده کنید.

o82 300x193 چگونه ویندوز ۱۰ را بر روی کامپیوترتان نصب کنید

8

اگر شما حساب مایکروسافت ندارید می توانید به سادگی یک حساب راه اندازی کنید. به دلیل ساخت آسان حساب در این آموزش صرف نظر کردیم.

حال بعد از انجام مراحل گفته شده، صفحه ای مانند تصویر زیر برای شما ظاهر می شود که از شما خواسته می شود تا چگونگی راه اندازی ویندوز را در کامپیوتر انتخاب کنید. از آنجایی که ما برای تست می خواهیم از یک کامپیوتر جدید استفاده کنیم، ما گزینه set it up as a new PC instead را انتخاب می کنیم. اما شما می توانید تمام تنظیمات خود را برای یک کامپیوتر دیگر کپی کنید.

o92 300x193 چگونه ویندوز ۱۰ را بر روی کامپیوترتان نصب کنید

9

آیا می خواهید از OneDrive استفاده کنید؟ استفاده از این قابلیت به سادگی در ویندوز ۱۰ فراهم شده است، بنابراین ما فقط به مرحله بعد می رویم.

o102 300x192 چگونه ویندوز ۱۰ را بر روی کامپیوترتان نصب کنید

10

بعد از انجام مراحل یک صفحه نمایش رنگارنگ ظاهر می شود که به ما می گوید چه چیزهایی اتفاق می افتد.

o112 300x212 چگونه ویندوز ۱۰ را بر روی کامپیوترتان نصب کنید

11

و در نهایت، صفحه نمایش دسکتاپ ظاهر خواهد شد!

o122 300x225 چگونه ویندوز ۱۰ را بر روی کامپیوترتان نصب کنید

12

حال می توانید دکمه Start را بزنید. و هر چیزی را که می خواهید انجام دهید.

منبع: howtogeek.com

درباره‌ eagle