چگونه ترمینال به یک پوشه خاص در مرورگر فایل اوبونتو باز کنیم؟

ممکن است زمانی که شما در حال کار با فایل ها در اوبونتو مرورگر فایل هستید و می خواهید به کار بر روی خط فرمان در ترمینال سوئیچ کنید. به جای دستی هدایت را در همان پوشه در ترمینال ، شما به راحتی می توانید به طور مستقیم به آن پوشه منتقل کنید.

در اینجا چگونگی منتقل کردن پوشه به پنجره ترمینال برای انجام دستورات آن آموزش میدهیم….

دکمه Ctrl + Alt + T را فشار دهید و پنجره ترمینال باز می شود و دستور زیر را وارد کنید:

sudo apt-get install nautilus-open-terminal

 و پسورد درخواستی وارد کنید:

01 installing nautilus open terminal چگونه ترمینال به یک پوشه خاص در مرورگر فایل اوبونتو باز کنیم؟حالا نصب آن تمام شد دکمه “exit”  را بزنید پنجره ترمینال بسته شود.

02 closing terminal window چگونه ترمینال به یک پوشه خاص در مرورگر فایل اوبونتو باز کنیم؟حالا در سمت چپ منو آیکون Files را کلیک کنید.

03 opening file manager چگونه ترمینال به یک پوشه خاص در مرورگر فایل اوبونتو باز کنیم؟حالا بر روی پوشه کلیک راست کرده و گزینه Open in Terminal را کلیک کنید.

04 selecting open as terminal چگونه ترمینال به یک پوشه خاص در مرورگر فایل اوبونتو باز کنیم؟یک پنجره ترمینال باز می شود با اعلان نشان می دهد که در پوشه شما در ترمینال برای انجام دستورات منتقل شده است.

05 directory open in terminal window چگونه ترمینال به یک پوشه خاص در مرورگر فایل اوبونتو باز کنیم؟این باعث می شود آن را ساده تر اگر شما نیاز به مراجعه به ترمینال برای انجام عملیات بر روی فایل ها که به راحتی در خط فرمان انجام می شود.

منبع:howtogeek

درباره‌ رایموند

من رایموند هستم 21 ساله ساکن تهران-بومهن و مدیر سایت وایرناب هستم و علاقمند به تکنولوژی و برنامه نویسی و طراحی سایت هستم و انشالله در فرصت بعدی برنامه نویسی و طراحی وب سایت یاد خواهم گرفت...

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*