نصب مایکروسافت آفیس(Microsoft Office) بر روی لینوکس

microsoft-word-on-linux

کاربران لینوکس می تواند LibreOffice, Google Docs,و حتی Microsoft’s Office استفاده کنید، اما برخی از کاربران هنوز  نسخه رومیزی از مایکروسافت آفیس نیاز دارند و  راه هایی برای اجرای مایکروسافت آفیس در لینوکس وجود دارد.

نصب مایکروسافت آفیس در لینوکس

سه راه برای نصب مایکروسافت آفیس در لینوکس وجود دارد:

  • Wine:  یک لایه سازگاری ویندوز است که اجازه می دهد که برنامه های ویندوز بر روی لینوکس اجرا کند.ولی کامل نیست، اما به اندازه کافی برای اجرای برنامه های محبوب مثل مایکروسافت آفیس به خوبی بهینه سازی شده است. Wine با نسخه های قدیمی تر ازآفیس بهتر کارمی کند، به طوری که نسخه های قدیمی تر از آفیس، بیشتر  بدون هیچ گونه مشکل کار کند. Wine کاملا رایگان است، ممکن است برخی از تنظیمات این نرم افزار نیز انجام بدهید.
  • CrossOver:برنامه پولی با استفاده از کد آن  نسخه رایگان از Wine است.این نرم افزار کد  را آزمایش می کنند تا اطمینان حاصل شود که برنامه های محبوب مانند مایکروسافت آفیس در لینوکس اجرا می کند.CrossOver پشتیبانی نیز فراهم می کند.اگر آفیس توسط این برنامه به خوبی اجرا نمی کند باید پشتیبانی تماس بگیرد تا مشکلتان حل کند.
  • Virtual Machine:شما همچنین می توانید ویندوز را در یک  مجازی با استفاده از یک برنامه مانند VirtualBox یا VMware و مایکروسافت آفیس در داخل آن نصب کنید.با مد می توانید با این برنامه در پنجره افیس در دسکتاپ لینوکس نصب کنید و این روش بهترین سازگاری را فراهم می کند اما خیلی سنگین است.شما  مجبور به  یک نسخه کامل از ویندوز در پس زمینه لینوکس اجرا کنید. شما نیاز به یک کپی از ویندوز مانند ویندوز ایکس پی دیسک قدیمی در برنامه مجازی نصب کنید.

استفاده از Wine و یا Crossover  آفیس را به طور مستقیم بر روی لینوکس نصب کنید. اگر شما می خواهید یک برنامه مجازی، با virtualbox و یا VMware استفاده کنید و  یک مجازی جدید ایجاد کنید. این برنامه از طریق نصب ویندوز کارتان راه می اندازد و شما می توانید آفیس در داخل ویندوز مجازی نصب کنید.

نصب مایکروسافت آفیس در Wine

 آفیس 2007 ، به عنوان آفیس 2013 شناخته شده است به درستی کار نمی کند و آفیس 2010 به نظر نمی رسد به خوبی پشتیبانی شده باشد.اگر شما می خواهید  از نسخه قدیمی تر از افیس، مانند آفیس 2003، به احتمال زیاد کار می کند و می خواهید برای نصب آفیس 2010، ممکن است برخی از ترفند ها برای بهتر شدن انجام بدهید- سایت Wine AppDBبرای نسخه ای از آفیس می خواهید برای کسب اطلاعات بیشتر نصب آن تیک بزنید.

اول بسته Wine در مخزن توزیع لینوکس پیدا و دکمه install را کلیک کنید.

install-wine-on-ubuntuدیسک های مایکروسافت آفیس را در کامپیوتر خود قرار دهید و آن را باز کنید و فایل setup.exe راست کلیک کرده و آن فایل های exe با نرم افزار Wine باز کنید.

install-office-with-wineپنجره نصب افیس ظاهر می شود برای نصب افیس دکمه Install Now را کلیک کنید.

running-office-installer-on-linuxهر گونه مشکلات هنگام نصب آفیس 2007 قابل اجرا نیست،اما نسخه ای از Wine، در توزیع های لینوکس و به خصوص انتشار و تلاش برای استفاده از مایکروسافت آفیس متفاوت خواهد بود برای راهنمایی بیشتر، وب سایت Wine AppDB و جستجو برای نسخه ای از مایکروسافت آفیس برای نصب دستورالعمل هایی وجود دارد. شما دستورالعمل برای نصب و راه اندازی مطالعه کنید تا مشکلات نصب مایکروسافت حل کنید.

microsoft-office-installed-on-linuxهمچنین می توانید از ابزار PlayOnLinux برای نصب مایکروسافت و دیگر برنامه های ویندوزی استفاده کنید و با PlayOnLinux در نصب برنامه های ویندوزی در لینوکس سرعت می بخشد .برنامه PlayOnLinux در مخزن توزیع لینوکس موجود است.

استفاده از برنامه CrossOver

اگر از روش Wine کار نمی کند ممکن است از CrossOver به جای Wine استفاده کنید. استفاده CrossOver در دو هفته رایگان است، اما برای نسخه کامل این نرم افزار باید 60 دلار پرداخت کنید تا استفاده این نرم افزار دائمی شود.

CrossOver را دانلود و نصب کردید می توانید برنامه های ویندوزی در این نرم افزار CrossOver در لینوکس نصب کنید اما ممکن است نیاز کمتری به هک داشته باشد.

 استفاده از مایکروسافت آفیس بر روی لینوکس

پس از نصب، شما می توانید برنامه های کاربردی آفیس در لانچردسکتاپ خود را پیدا کنید. در اوبونتو، ما تا به حال از سیستم خارج می شوید و دوباره وارد سیستم می شوید قبل از میانبرها در لانچردسکتاپ ظاهر می شود.

wine-office-shortcuts-in-unity-launcherآفیس با این نسخه ها به خوبی در لینوکس کار می کند.Wine  پوشه ای به عنوان پوشه My Documents ارائه می کند که تمام فایل ها در این پوشه ذخیره کنید.

office-on-linux-file-dialog4رابط آفیس در خانه بر روی لینوکس و عنوان آن را بر روی ویندوز انجام می دهد مسلما فاقد وضوح است، اما  نسبتا خوب انجام می دهد. هر یک از برنامه های آفیس باید به طور معمول کار کند، اگر چه این امکان وجود دارد که برخی از ویژگی های  به خصوص آنهایی که کمی استفاده می شود که بسیار مورد آزمایش قرار نگرفته است ممکن است در Wine به درستی کار نکند.

run-microsoft-word-on-linuxالبته، Wine کامل نیست و ممکن است به برخی از مسائل اجرا شود در حالی که از دفتر در Wine یا CrossOver استفاده می کنید. اگر شما واقعا می خواهید آفیس بر روی دسکتاپ لینوکس بدون مسائل مربوط به سازگاری استفاده شود، ممکن است برای ایجاد یک برنامه مجازی ویندوز و اجرای یک کپی مجازی از آفیس است. این اطمینان به شما خواهد داد که مسائل مربوط به سازگاری را نداشته باشند،وآفیس بر روی سیستم ویندوز (مجازی) در حال اجرا است.

منبع:howtogeek

درباره‌ رایموند

من رایموند هستم 21 ساله ساکن تهران-بومهن و مدیر سایت وایرناب هستم و علاقمند به تکنولوژی و برنامه نویسی و طراحی سایت هستم و انشالله در فرصت بعدی برنامه نویسی و طراحی وب سایت یاد خواهم گرفت...

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*