چگونه منوی را در Ubuntu 13.10 غیر فعال کنیم؟

منوی در اوبونتو به ارائه فضای بیشتری برای برنامه ویندوز طراحی شده است. اگر شما یک مانیتور بزرگ یا چند مانیتور استفاده می کنید، منوی می تواند به عنوان منوها برنامه دیگر خود را دریافت کنید.

اگر شما دوست ندارید این منو را در اوبونتو 13.10 داشته باشید می توانید به راحتی آن را غیر فعال کنید.

توجه: وقتی که ما می گوییم به نوع چیزی در این مقاله و نقل قول در اطراف متن وجود دارد ، نه به نقل از آن تایپ کنید، مگر اینکه در غیر این صورت مشخص باشد.

برای غیرفعال کردن کردن منوی آن در اوبونتو 13.10 دکمه Ctrl + Alt + T را فشار دهید و دستور زیر را در ترمینال وارد کنید:

sudo apt-get remove indicator-appmenu

و از شما درخواست پسورد می کند و کلید اینتر را بزنید:

01 disabling global menu چگونه منوی را در Ubuntu 13.10 غیر فعال کنیم؟پیشرفت از صفحه نمایش حذف و سپس نمایش پیام می گویند که میزان فضای دیسک آزاد خواهد شد. وقتی پرسید که آیا شما مایل به ادامه هستید یا نه، کلید y را بزنید:

02 confirming removal چگونه منوی را در Ubuntu 13.10 غیر فعال کنیم؟بسته حذف شدهاست و شما برای خارج شدن از ترمینال دکمه Esc را فشار دهید.

03 closing terminal window with exit چگونه منوی را در Ubuntu 13.10 غیر فعال کنیم؟توجه:

04 closing terminal window with x button چگونه منوی را در Ubuntu 13.10 غیر فعال کنیم؟توجه کنید که منوها برای برنامه به پنجره برنامه دیگه که درست در زیر نوار عنوان نقل مکان کرد.

05 local menu چگونه منوی را در Ubuntu 13.10 غیر فعال کنیم؟منوی در فایرفاکس که به طور جداگانه از داخل برنامه غیر فعال است. برای این کار، فایر فاکس را باز کنید و “about:config”را در کادر فایرفاکس وارد و اجرا کنید.

06 entering about config چگونه منوی را در Ubuntu 13.10 غیر فعال کنیم؟این به شما هشدار می دهد که تغییر تنظیمات پیشرفته در فایرفاکس ممکن است ضمانت نامه را از درجه اعتبار ساقط کند. ما فقط در حال تغییر یک تنظیم خاص که می توانید این کارو انجام بدید.

07 void warranty warning چگونه منوی را در Ubuntu 13.10 غیر فعال کنیم؟“unity” را در در قسمت جستجو وارد کنید و اینتر را بزنید.

ui.use_unity_menubar نشون میدهد که تنظیم یک مقدار بولی ، که به معنی آن می تواند درست یا نادرست باشد. در این حالت ، شما می خواهید به تغییر تنظیمات را به اشتباه، یا به طوری در هر نقطه بر روی خط تنظیم دوبار کلیک کنید .

08 double clicking unity setting چگونه منوی را در Ubuntu 13.10 غیر فعال کنیم؟حالا منوی را در فایرفاکس ظاهر شد.

09 firefox local menu چگونه منوی را در Ubuntu 13.10 غیر فعال کنیم؟برای استفاده از این منو ی در فایرفاکس دوباره ، به سادگی ui.use_unity_menubar به بخش واقعی تغییر دهید.

اگر شما تصمیم می گیرید که می خواهید به استفاده از منوی برای تمام برنامه های دیگر را وارد کنید این دستور را در ترمینال وارد کنید:

sudo apt-get install indicator-appmenu

 منو برای همه برنامه ها هم اکنون بر روی نوار نمایش داده شده در بالای صفحه نمایش است.

منبع:howtogeek

درباره‌ رایموند

من رایموند هستم 21 ساله ساکن تهران-بومهن و مدیر سایت وایرناب هستم و علاقمند به تکنولوژی و برنامه نویسی و طراحی سایت هستم و انشالله در فرصت بعدی برنامه نویسی و طراحی وب سایت یاد خواهم گرفت...

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*