چگونه در ترمینال لینوکس پسورد را به صورت ستاره ای نمایش دهیم؟

هنگامی که ترمینال کار می کنید و موقع کار با آن درخواست پسورد می کند و شما وقتی پسورد را وارد می کنید می ببیند در قسمت درخواست پسورد چیزی نشان نمی دهد و در اینجا چگونگی نشان دادن پسورد به صورت (*) آموزش می دهیم.

فایل “/etc/sudoers”  را برای سفارش تنظیمات باز کنید و Ctrl + Alt + T را فشار دهید و دستور زیر را وارد کنید.

sudo visudo

حالا از شما درخواست پسورد می کند و پسورد را وارد کنید.

01 opening visudo file چگونه در ترمینال لینوکس پسورد را به صورت ستاره ای نمایش دهیم؟فایل به طور مستقیم در پنجره ترمینال با استفاده از ویرایشگر متن نانو  باز می شود. استفاده از کلیدهای جهت دار روی صفحه کلید خود به انتهای خط زیر :

Defaults         env_reset

مهم: هرگز فایل sudoers را با یک ویرایشگر متن معمولی را ویرایش کنید. همیشه دستور visudo در اینجا تعریف آن استفاده کنید. اگر فایل sudoers  نادرست باشد، شما می توانید در سیستم که در آن غیر ممکن است برای به دست آوردن امتیازات بالا یا روت را ترک کرد. دستور visudo یک ویرایشگر متن که با فایل های متنی عادی باز می شود، اما فرمان در ساختار فایل تائید می شوند. این مانع از خطاهای پیکربندی در فایل sudoers از مسدود کردن عملیات کد: sudo ، که می تواند تنها روش از به دست آوردن دسترسی ریشه است.

 لینوکس از VI به عنوان ویرایشگر پیش فرض استفاده می کند، اما اوبونتو با استفاده از نانو انتخاب شده است به. می توانید از VI به عنوان ویرایشگر متن پیش فرض در اوبونتو استفاده کنید.

02 env reset line original چگونه در ترمینال لینوکس پسورد را به صورت ستاره ای نمایش دهیم؟

 با اضافه کردن ” ، pwfeedback ” به پایان خط تغییر دهید.

Defaults                 env_reset,pwfeedback

03 env reset line revised1 چگونه در ترمینال لینوکس پسورد را به صورت ستاره ای نمایش دهیم؟شما همچنین می توانید  پس از ” env_reset ” وارد کنید و به یک خط جدید و نوع زیر را در خط جدید را فشار دهید :

Defaults                 pwfeedback

توجه: فاصله بین ” Defaults ” و ” pwfeedback ” باید یک تب باشد.

04 env reset line revised separate line چگونه در ترمینال لینوکس پسورد را به صورت ستاره ای نمایش دهیم؟حالا Ctrl + X را فشار دهید و برای ذخیره تغییرات کلید “y” را فشار دهید.

05 saving and exiting چگونه در ترمینال لینوکس پسورد را به صورت ستاره ای نمایش دهیم؟شما برای نام فایل در پایین بنویسید. به طور پیش فرض آن را وارد کنید.

06 file name to write چگونه در ترمینال لینوکس پسورد را به صورت ستاره ای نمایش دهیم؟حالا دکمه “exit”را فشار دهید و از ترمینال خارج شوید.

07 closing terminal چگونه در ترمینال لینوکس پسورد را به صورت ستاره ای نمایش دهیم؟حالا دوباره ترمینال را اجرا کنید و پسورد آن را وارد کنید و می ببیند پسورد نمایش آن به صورت ستاره ای در آمده است.

08 asterisks for password چگونه در ترمینال لینوکس پسورد را به صورت ستاره ای نمایش دهیم؟منبع:howtogeek

درباره‌ رایموند

من رایموند هستم 21 ساله ساکن تهران-بومهن و مدیر سایت وایرناب هستم و علاقمند به تکنولوژی و برنامه نویسی و طراحی سایت هستم و انشالله در فرصت بعدی برنامه نویسی و طراحی وب سایت یاد خواهم گرفت...

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*