چگونه جاوا(Java) را در اوبونتو نصب کنیم؟

به طور پیش اونوبتو هنگام نصب تمام برنامه های مهم و کاربردی از جمله جاوا را نصب می کند و هنگام نصب برنامه و بازی نیاز به جاوا دارید و همچون می توانید با دستور زیر جاوا را به راحتی در اونوبتو را نصب کنید.

برای تست ورژن نرم افزار جاوا دستور زیر را در ترمینال وارد کنید:

java –version

در این دستوری که وارد آیا ورژن جاوای شما قدیمی یا جدید یا نه….آگر قدیمی است شما دستور را برای آپدیت جاوا وارد کنید و جاوا را ارتقا دهید:

sudo apt-get update

برای انجام عملیات نصب از شما درخواست پسورد می کند آن را وارد کنید:

01 check java version چگونه جاوا(Java) را در اوبونتو نصب کنیم؟هنگامی که برورسانی جدید نصب می کنید. یک بسته در لیست زیر انتخاب کنید مثلا جاوا ورژن 6 را نصب کنید.حالا دستور زیر را وارد کنید:

sudo apt-get install openjdk-6-jre-headless

به جای آخرین قسمت از فرمان پس با بسته از لیست است که شما را انتخاب کردید را نصب کنید.

02 command to install java چگونه جاوا(Java) را در اوبونتو نصب کنیم؟حالا دوباره از شما پسورد می خواهد آن را وارد کنید.

پیشرفت در نصب و راه اندازی و سپس نمایش پیام می گویند که میزان زیادی از فضای دیسک استفاده می شود . وقتی پرسید که آیا شما مایل به ادامه هستید، “Y” را وارد کنید:

03 do you want to continue چگونه جاوا(Java) را در اوبونتو نصب کنیم؟حالا که نصب آن تمام شده است دوباره دستور”java –version” را وارد کنید و بررسی کنید که ورژن آن ارتقا یافته است یا نه…

04 check version again چگونه جاوا(Java) را در اوبونتو نصب کنیم؟

منبع:Howtogeek

درباره‌ رایموند

من رایموند هستم 21 ساله ساکن تهران-بومهن و مدیر سایت وایرناب هستم و علاقمند به تکنولوژی و برنامه نویسی و طراحی سایت هستم و انشالله در فرصت بعدی برنامه نویسی و طراحی وب سایت یاد خواهم گرفت...

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*