نمایش نوار آدرس مسیر پوشه یا فایل در پنجره برنامه در اوبونتو 14.04

به طور پیش فرض هنگام کار با پنجره ها نوار آدرس مسیر پوشه یا فایل در پنجره برنامه وجود ندارد! شما با دستور زیر می توانید بخش آدرس مسیر در بالای پنجره برنامه اضافه کنید.

دکمه Ctrl + Alt + T فشار دهید و برنامه ترمینال باز می شود و دستور زیر را در ترمینال اضافه کنید:

sudo apt-get install dconf-tools

و بعد پسورد را وارد کنید:

01 installing dconf editor نمایش نوار آدرس مسیر پوشه یا فایل در پنجره برنامه در اوبونتو 14.04بعد اینکه نصب آن ادامه می یابد از شما درخواست می کند که آیا می خواهید اینکارو انجام دهید برای ادامه کار “y” را وارد کنید:

02 do you want to continue نمایش نوار آدرس مسیر پوشه یا فایل در پنجره برنامه در اوبونتو 14.04در هنگامی که نصب به پایان رسید “exit” را فشار دهید تا پنجره ترمینال بسته شود.

03 closing terminal window نمایش نوار آدرس مسیر پوشه یا فایل در پنجره برنامه در اوبونتو 14.04حالا به بخش جستجو دسکتاپ بروید و “dconf-editor” را وارد کنید و آیکون “dconf-editor” را کلیک کنید.

04 searching for dconf editor نمایش نوار آدرس مسیر پوشه یا فایل در پنجره برنامه در اوبونتو 14.04حالا به مسیر زیر بروید:

org –> gnome –> nautilus –> preferences

و always-use-location-entry تیک بزنید.

05 checking always use location entry نمایش نوار آدرس مسیر پوشه یا فایل در پنجره برنامه در اوبونتو 14.04بر کلیک X پنجره را ببندید.

06 closing dconf editor نمایش نوار آدرس مسیر پوشه یا فایل در پنجره برنامه در اوبونتو 14.04خب می توانید با نوشتن آدرس مسیر به راحتی به هر پوشه و فایل به سرعت دسترسی پیدا کنید.

07 location entry نمایش نوار آدرس مسیر پوشه یا فایل در پنجره برنامه در اوبونتو 14.04اگر می خواهید این ویژگی را غیر فعال کنید کافیه تیک always-use-location-entry را بردارید.

منبع:howtogeek

درباره‌ رایموند

من رایموند هستم 21 ساله ساکن تهران-بومهن و مدیر سایت وایرناب هستم و علاقمند به تکنولوژی و برنامه نویسی و طراحی سایت هستم و انشالله در فرصت بعدی برنامه نویسی و طراحی وب سایت یاد خواهم گرفت...

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*