غیر فعال کردن جستجوی آنلاین در اوبونتو 14.04

هنگامی که یک نام در جستجوی اوبونتو 14.04 وارد می کنید به طور آنلاین اقدام به جستجو نام مورد نظر می کند و اگر نمی خواهید جستجو آنلاین باشد و به دلایلی حریم خصوصی یا اینترنت پهنای باند می باشد شما می توانید با راحتی جستجوی آنلاین اوبونتو را غیر فعال کنید.

کلید Ctrl + Alt + T را فشار دهید و پنجره ترمینال باز می شود و آن دستور زیر را وارد کنید:

gsettings set com.canonical.Unity.Lenses remote-content-search ‘none’

توجه: لینوکس حروف حساس است ، بنابراین شما باید در خط بالا به عنوان نشان داده شده است را تایپ کنید.

01 turning off remote content fetching غیر فعال کردن جستجوی آنلاین در اوبونتو 14.04حالا اجرای دستور با موفقیت انجام شد پنجره را با کلید “exit” فشار دهید و خارج شوید.

02 closing terminal window غیر فعال کردن جستجوی آنلاین در اوبونتو 14.04برای ذخیره تنظیمات آن از سیستم خارج شوید یعنی Log Out کنید و دوباره وارد شوید.

03 selecting log out غیر فعال کردن جستجوی آنلاین در اوبونتو 14.04 صفحه خارج شدن سیستم نمایش میدهد و Log Out را کلیک کنید.

04 clicking log out غیر فعال کردن جستجوی آنلاین در اوبونتو 14.04هنگامی که دوباره وارد شدید یک واژه در جستجوی اوبونتو وارد کنید و می بینید که هنگام جستجو فقط فایل ها و پوشه ها و برنامه های آن نشان میدهد که در کامیپوتر وجود دارد.

05 no remote results in search غیر فعال کردن جستجوی آنلاین در اوبونتو 14.04اگر شما می خواهید نتایج دور آن دوباره نمایش دهد، نوع، دستور زیر زیر یک پنجره ترمینال را وارد کنید.

gsettings set com.canonical.Unity.Lenses remote-content-search ‘all’

06 turning on remote content fetching غیر فعال کردن جستجوی آنلاین در اوبونتو 14.04بدون منابع از راه دور که در جستجوی شما ، نتایج جستجو را سریع تر نشان می دهد.

منبع:howtogeek

درباره‌ رایموند

من رایموند هستم 21 ساله ساکن تهران-بومهن و مدیر سایت وایرناب هستم و علاقمند به تکنولوژی و برنامه نویسی و طراحی سایت هستم و انشالله در فرصت بعدی برنامه نویسی و طراحی وب سایت یاد خواهم گرفت...

۲ نظر

  1. داداش تبلیغ من رو تو قالب جدید نذاشتی که …!

    اونو بزار ممنون :)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*