رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 8.1 با استفاده از EFS

اگر شما در مورد کاربران دیگر از سیستم شما دسترسی به فایل های خود نگران هستید ، و یک راه ساده برای رمزنگاری فایل ها و پوشه در هر نسخه از ویندوز از XP به نام رمز سرویس فایل ( EFS ) وجود داشته است و می توانید با آن فایل های خود را رمز گذاری و قفل کنید.


توجه: فایل ها و پوشه ها را رمزگذاری با استفاده از EFS فقط با استفاده از ورود به ویندوز که رمزگذاری فایل رمزگشایی می شود. دیگر کاربران بر روی سیستم قادر به دیدن فایل خواهد بود اما قادر نخواهد بود آنها را باز کند ، حتی اگر آنها در حال اجرا به عنوان مدیر ویندوز باشد. این بدان معنی است که شما نیز باید مراقب باشید رمز ورود خود را فراموش نکنید .

در تسک بار آیکون File Explorer را اجرا کنید.

01 opening windows explorer from desktop رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 8.1 با استفاده از EFS و یا می توانید در قسمت Search ویندوز عبارت “explorer” وارد کنید و اینتر بزنید و File Explorer را کلیک کنید.

02 opening windows explorer from start screen رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 8.1 با استفاده از EFSیک پوشه را انتخاب کنید و راست کلیک کرده و Properties را کلیک کنید.

03 selecting properties for folder رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 8.1 با استفاده از EFSو دکمه Advanced را کلیک کنید.

04 clicking advanced رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 8.1 با استفاده از EFSپنجره Advanced Attributes باز می شود و Encrypt contents to secure data انتخاب و دکمه OK را کلیک کنید.

05 selecting encrypt contents option رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 8.1 با استفاده از EFSدکمه OK را کلیک کنید.

06 clicking ok on properties dialog رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 8.1 با استفاده از EFSبرای تائید تغییرات دکمه OK را کلیک کنید.

07 confirm dialog رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 8.1 با استفاده از EFSپوشه و یا فایل، شما صفحه نمایش را در متن سبز رمزگذاری شده است. اگر شما یک پوشه رمز گذاری شده و همه پوشه ها و فایل های خود را نیز رمزگذاری شده و به رنگ سبز نمایش داده می شود .

08 folder is now green رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 8.1 با استفاده از EFSاگر شما می خواهید اطلاعات فایل یا پوشه رمزگذاری شده بکاپ بگیرید در تسک بار روی پاپ آپ backup your encryption key را کلیک کنید.

09 backup file encryption key رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 8.1 با استفاده از EFS

توجه: اگر پیام پنجره پاپ آپ ناپدید شد قبل از شما می توانید آن را کلیک کنید ،روی آیکون هشدار در تسک بار کلیک کنید.

10 encrypting file system رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 8.1 با استفاده از EFSback up now recommended را کلیک کنید.

11 clicking backup now رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 8.1 با استفاده از EFSدکمه Next را کلیک کنید.

12 welcome certificate export wizard رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 8.1 با استفاده از EFS دکمه Next را کلیک کنید.

13 export file format رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 8.1 با استفاده از EFSدر قسمت password پسورد جدیدی را تعریف کنید و دکمه Next را کلیک کنید.

14 entering password رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 8.1 با استفاده از EFSو دکمه Browse را کلیک کنید.

15 clicking browse رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 8.1 با استفاده از EFSشما می خواهید گواهی رمزگذاری و فایل کلید را ذخیره کنید. شما می توانید آن را بر روی هارد دیسک ذخیره کنید و Save کلیک کنید.

16 saving pfx file رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 8.1 با استفاده از EFSدکمه Next را کلیک کنید.

17 clicking next on files to export رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 8.1 با استفاده از EFSخلاصه ای از تنظیمات انتخاب شده شما را نمایش می دهد بر روی صفحه نمایش نهایی است. روی Finish کلیک کنید .

18 clicking finish رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 8.1 با استفاده از EFSدکمه OK را کلیک کنید.

19 export successful dialog رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 8.1 با استفاده از EFSکار بکاپ گیری فایل ها و پوشه های رمز گذاری شده تمام شد.

منبع:howtogeek

درباره‌ رایموند

من رایموند هستم 21 ساله ساکن تهران-بومهن و مدیر سایت وایرناب هستم و علاقمند به تکنولوژی و برنامه نویسی و طراحی سایت هستم و انشالله در فرصت بعدی برنامه نویسی و طراحی وب سایت یاد خواهم گرفت...

یک نظر

  1. محمد پورمهدی - رتبه : خواننده

    سلام. من یکسری فایلهای وورد و اکسل دارم که قبلا اینکریپت کردم . ولی متاسفانه بک آپ گیری نکردم.و با نصب ویندوز مجدد فایلهای وورد و اکسل باز نمیشه. راه چارهای هست یا نه. لطفا راهنمایی کنید. با تشکر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*