آموزش اضافه کردن دسکتاپ در تسک بار در اوبونتو 14.04

اگر شما برای اولین بار اوبونتو را نصب و استفاده می کنید و متوجه می شوید که هنگام کوچک کردن پنجره به منوی ستونی سمت چپ می رود و اگر نمی خواهید این روش ادامه دهید امروز روشی به شما معرفی می کنم که  به راحتی با کوچک کردن پنجره کردن پنجره ها به تسک بار اضافه کنید دقیقا همون عملکرد ویندوز هستت که با کوچ کردن پنجره به تسک بار اضافه می شود.

ابزاری به نام Tint2 یک نوار در پایین اوبونتو دسکتاپ که شبیه ویندوز نوار وظیفه را فراهم می کند . به شما چگونه آن را نصب و با آن کار کنید.

با فشاردن دکمه Ctrl + Alt + T پنجره ترمینال را باز کنید و این دستور را وارد کنید.

sudo apt-get install tint2

دکمه اینتر را بزنید و از شما درخواست پسورد می کند و آن را وارد کنید:

01 entering installation command آموزش اضافه کردن دسکتاپ در تسک بار در اوبونتو  14.04حالا از شما می پرسد آیا می خواهید این کارو ادامه دهید کلمه “y” را وارد کنید:

02 do you want to continue1 آموزش اضافه کردن دسکتاپ در تسک بار در اوبونتو  14.04هنگامی که نصب آن تمام شد دکمه “exit” را بزنید و از ترمینال خارج شوید.

03 closing terminal window1 آموزش اضافه کردن دسکتاپ در تسک بار در اوبونتو  14.04در سایدبار دکمه Search را کلیک کنید.

04 clicking search icon آموزش اضافه کردن دسکتاپ در تسک بار در اوبونتو  14.04حالا بر آیکون “startup applications” را کلیک کنید.

05 opening startup apps آموزش اضافه کردن دسکتاپ در تسک بار در اوبونتو  14.04پنجره Startup Applications باز می شود و دکمه add را کلیک کنید.

06 clicking add آموزش اضافه کردن دسکتاپ در تسک بار در اوبونتو  14.04از اضافه کردن برنامه راه اندازی، یک نام برای برنامه های راه اندازی را وارد کنید. این نام  در لیست در پنجره نرم افزار راه اندازی تنظیمات نمایش میدهد.

نام “tint2” را وارد کنید و در قسمت Command توصیخات برنامه وارد کنید و دکمه add را کلیک کنید.

07 entering startup app info آموزش اضافه کردن دسکتاپ در تسک بار در اوبونتو  14.04با کلیک بر close پنجره را ببندید.

08 closing startup prefs window آموزش اضافه کردن دسکتاپ در تسک بار در اوبونتو  14.04نیازی به راه اندازی مجدد نیست و حالا از این بعد با کوچ کردن پنجره ها در تسک بار اضافه خواهد شد درست همون عملکرد ویندوز که با کوچک کردن پنجره هابه تسک بار می رود.

امیدوارم از این آموزش لذت ببرید.

09 taskbar آموزش اضافه کردن دسکتاپ در تسک بار در اوبونتو  14.04اگر می خواهید در حالت قبل برگردید کافیه تیک برنامه Tint2 را در برنامه Startup Applications برداشته و آن را حذف کنید.

منبع:howtogeek

درباره‌ رایموند

من رایموند هستم 21 ساله ساکن تهران-بومهن و مدیر سایت وایرناب هستم و علاقمند به تکنولوژی و برنامه نویسی و طراحی سایت هستم و انشالله در فرصت بعدی برنامه نویسی و طراحی وب سایت یاد خواهم گرفت...

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*