چگونه در ترمینال لینوکس پسورد را به صورت ستاره ای نمایش دهیم؟

هنگامی که ترمینال کار می کنید و موقع کار با آن درخواست پسورد می کند و شما وقتی پسورد را وارد می کنید می ببیند در قسمت درخواست پسورد چیزی نشان نمی دهد و در اینجا چگونگی نشان دادن پسورد به صورت (*) آموزش می دهیم.

فایل “/etc/sudoers”  را برای سفارش تنظیمات باز کنید و Ctrl + Alt + T را فشار دهید و دستور زیر را وارد کنید.

sudo visudo

حالا از شما درخواست پسورد می کند و پسورد را وارد کنید.

01_opening_visudo_fileفایل به طور مستقیم در پنجره ترمینال با استفاده از ویرایشگر متن نانو  باز می شود. استفاده از کلیدهای جهت دار روی صفحه کلید خود به انتهای خط زیر :

Defaults         env_reset

مهم: هرگز فایل sudoers را با یک ویرایشگر متن معمولی را ویرایش کنید. همیشه دستور visudo در اینجا تعریف آن استفاده کنید. اگر فایل sudoers  نادرست باشد، شما می توانید در سیستم که در آن غیر ممکن است برای به دست آوردن امتیازات بالا یا روت را ترک کرد. دستور visudo یک ویرایشگر متن که با فایل های متنی عادی باز می شود، اما فرمان در ساختار فایل تائید می شوند. این مانع از خطاهای پیکربندی در فایل sudoers از مسدود کردن عملیات کد: sudo ، که می تواند تنها روش از به دست آوردن دسترسی ریشه است.

 لینوکس از VI به عنوان ویرایشگر پیش فرض استفاده می کند، اما اوبونتو با استفاده از نانو انتخاب شده است به. می توانید از VI به عنوان ویرایشگر متن پیش فرض در اوبونتو استفاده کنید.

02_env_reset_line_original

 با اضافه کردن ” ، pwfeedback ” به پایان خط تغییر دهید.

Defaults                 env_reset,pwfeedback

03_env_reset_line_revised1شما همچنین می توانید  پس از ” env_reset ” وارد کنید و به یک خط جدید و نوع زیر را در خط جدید را فشار دهید :

Defaults                 pwfeedback

توجه: فاصله بین ” Defaults ” و ” pwfeedback ” باید یک تب باشد.

04_env_reset_line_revised_separate_lineحالا Ctrl + X را فشار دهید و برای ذخیره تغییرات کلید “y” را فشار دهید.

05_saving_and_exitingشما برای نام فایل در پایین بنویسید. به طور پیش فرض آن را وارد کنید.

06_file_name_to_writeحالا دکمه “exit”را فشار دهید و از ترمینال خارج شوید.

07_closing_terminalحالا دوباره ترمینال را اجرا کنید و پسورد آن را وارد کنید و می ببیند پسورد نمایش آن به صورت ستاره ای در آمده است.

08_asterisks_for_passwordمنبع:howtogeek

درباره‌ رایموند

من رایموند هستم 21 ساله ساکن تهران-بومهن و مدیر سایت وایرناب هستم و علاقمند به تکنولوژی و برنامه نویسی و طراحی سایت هستم و انشالله در فرصت بعدی برنامه نویسی و طراحی وب سایت یاد خواهم گرفت...

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*