غیرفعال کردن SkyDrive در ویندوز 8.1

remove_skydrive_0

خدمات ذخیره سازی ابری در حال رقابت با سرویس های دیگر است .اگر شما از علاقه ای به استفاده از سرویس ذخیره سازی اسکای درایور ندارید و می خواهید آن سرویس در ویندوز 8.1 غیر فعال کنید و شما می توانید با استفاده از Group Policy Editor یا رجیستری SkyDrive را در ویندوز 8.1 غیر فعال کنید.

راه هایی برای غیرفعال کردن SkyDrive وجود دارد در سمت راست Word یک پوشه SkyDrive  با هیچ راهی آشکار آن را حذف کنید.

remove_skydrive_1 غیر فعال کردن کامل SkyDrive  در همه جا

اگر می خواهیداز شر SkyDrive به طور کامل خلاص بشوید، شما می توانید Group Policy اعمال شده به آن را حذف کنید و در همه جای سیستم و برنامه های مترو از شر SkyDrive خلاص خواهید شد.

Group Policy Editor را اجرا کنید با فاشر دادن کلید Win+R عبارت gpedit.msc را تایپ کنید و کلید اینتر را بزنید.

در بخش Local Computer Policy به پیکر بندی کامپیوتر Configuration\Administrative Templates\Windows Components\SkyDrive  بروید و دو بار روی آن کلیک کنید و Prevent the usage of SkyDrive for file storage را کلیک کنید.

remove_skydrive_2Enabled را انتخاب کنید و سپس روی OK کلیک کنید.

remove_skydrive_3و حالا ایکون SkyDrive از بین می رود.

حذف از Side Panel درregistry editor

اگر می خواهید SkyDrive در side panel حذف کنید شما می توانید از registry editor اسکای درایور را حذف کنید.

کلید Win+R فشار دهید و عبارت regedit را تایپ کنید و کلید اینتر را بزنید و آن کلید HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\ {8E74D236-7F35-4720-B138-1FED0B85EA75} در پوشه ShellFolder پیدا کنید.

remove_skydrive_4حالا توی Attribute  دابل کلیک کنید و value را 0 قرار دهید.

remove_skydrive_5باید شما همیشه نیاز به عقب انداختن تغییرات احساس می کنید و مجددا SkyDrive را ایجاد می کنید، شما می توانید این کار را با غیر فعال کردن تنظیمات در Group Policy Editor، و یا ویرایش کلید رجیستری دوباره، این بار value خود را به طور پیش فرض از f080004d تغییر دهید.

منبع:howtogeek

 

درباره‌ رایموند

من رایموند هستم 21 ساله ساکن تهران-بومهن و مدیر سایت وایرناب هستم و علاقمند به تکنولوژی و برنامه نویسی و طراحی سایت هستم و انشالله در فرصت بعدی برنامه نویسی و طراحی وب سایت یاد خواهم گرفت...

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*