آموزش نصب افزونه سرتیتر و منوی چسبنده در وردپرس

آموزش نصب افزونه سرتیتر و منوی چسبنده در وردپرس

آموزش نصب افزونه سرتیتر و منوی چسبنده در وردپرس

وردپرس دارای امکانات و افزونه های مختلفی است که بعضا بسیار کاربردی می باشد و امروز یکی از این افرونه ها را به شما معرفی خواهیم کرد حتما تا به حال در بعضی از وبسایت ها مشاهده کرده اید که هنگام حرکت به پایین صفحه منو و گاها سرتیتر(هدر) وبسایت به آرامی به بالای صفحه چسبیده و پایین می آید.

علاوه از اینکه این کار باعث زیبایی بصری در طراحی وب می گردد باعث می گردد تا بازدید کننده احاطه ی بیشتری به وب سایت و مطالب و صفحات وب سایت شما داشته باشد.

به گزارش وایر ناب برای ساخت این منو راه های مختلف بسیاری وجود دارد از جمله استفاده از کدهای جاوا اسکریپت و جی کوئری و گاهی نیز خود پوسته Html یا وردپرس دارای این ویژگی هست، اما برای دوستانی که وردپرسی هستند و پوسته ی آنها این امکان را ندارد، افزونه ی  Sticky Header  این کار را آسان کرده است. در اصل نام این افزونه سرتیتر یا هدر چسبنده است اما سه گزینه منوی وبسایت و نام یا لوگوی وبسایت شما را با خود همراه می کند و همراه با حرکت رو به پایین ، بعد از اتمام سرتیتر وب سایت ، خود را نمایش میدهد.

برای نصب این افزونه وردپرس می توانید آن را دانلود کرده و پس از نصب به قسمت نمایش> شخصی سازی رفته گزینه هدر چسبنده را انتخاب نمایید.

آموزش نصب افزونه سرتیتر و منوی چسبنده در وردپرس

در قسمت باز شده به ترتیب :

منوی خود را که در قسمت فهرست های وردپرس ساخته اید انتخاب کنید(این منو می تواند متفاوت از منوی اصلی وب سایت شما باشد)

لوگوی وبسایت خود را انتخاب یا آپلود نمایید در غیر اینصورت تیتر وبسایت نمایش داده میشود.

رنگ پس زمینه و رنگ متن را انتخاب نمایید.

سه گزینه دیگر مربوط به مکان رویت و پنهان شدن منو و اینکه در عرض های کمتر از پیکسل تعیین شده این منو نمایش داده نشود.وضعیت پیش فرض این گزینه ها مناسب می باشد و چندان نیازی به تغییر آنها نیست.

فونت پیش فرض این افزونه tahoma  می باشد که در صورت نیاز برای تعویض این فونت فایل Public.css را ویرایش و نام فونت مورد نظر خود را بجای tahoma وارد نمایید.

درباره‌ farzad